Apteka „Pod Złotym Lwem” na Starym Rynku w Poznaniu łączy cztery wieki tradycji farmaceutycznego kunsztu. Początkowo mieściła się przy ul. Wielkiej.
Właściciele już od okresu międzywojennego powołują się na przywilej Króla Zygmunta Augusta z 1564 roku, potwierdzany czterokrotnie przez kolejnych władców. Wyznaczał on zasadę handlu ówczesnych aptek środkami leczniczymi. Właścicielami apteki było m. in. małżeństwo Eleonory i Augusta Kolskich, jednych z fundatorów Bazaru. W czasie rozbiorów apteka była ostoją polskości. W budynku aptecznym mieszkał przez pewien czas po ukończeniu studiów medycznych Karol Marcinkowski – ceniony lekarz i oddany społecznik, który później po śmierci aptekarza Kolskiego mieszkał cały czas w domu Eleonory Kolskiej na ul. Podgórnej.
W historii Apteki „Pod Złotym Lwem” właścicielami apteki byli także aptekarze pochodzenia greckiego, żydowskiego, i niemieckiego. W polskie ręce apteka trafiła ponownie w 1896 roku, odkupiona przez Józefa Jasińskiego. Aptekarz Józef Jasiński w czasie powstania wielkopolskiego był desygnowany przez Komisariat Rady Ludowej na decernenta do spraw aptekarskich. Był inicjatorem powołania studiów farmaceutycznych na nowopowstałym Uniwersytecie Poznańskim. Od 1918 r. apteka należała do Klary i Mariana Dalskich. W czasie powstania wielkopolskiego 1918/1919 r. na Ratuszu poznańskim został zawieszony sztandar polski, pochodzący z ich domu.
Obecni właściciele Apteki „Pod Złotym Lwem” Konstancja i Jan Majewscy kierują nią z wielkim zaangażowaniem. Swą działalnością zawodową i społeczną nawiązują do zacnych tradycji społecznikowskich dziewiętnastowiecznego Poznania, wspomagając różnorodne przedsięwzięcia kulturalne miasta i organizacji społecznych.
Konstancja Majewska dzięki bogatej wiedzy homeopatycznej i wieloletniemu doświadczeniu oferuje pacjentom szeroko zakrojoną opiekę farmaceutyczną.
Od 2005 roku do grona właścicieli dołączyła córka Państwa Majewskich Anna Maria Kielak, która łącząc swoją botaniczną pasję, jako mgr farmacji i biologii służy pacjentom swoją widzą z zakresu ziołolecznictwa i homeopatii.
W plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” Eskulap 2013, „Apteka Pod Złotym Lwem” zajęła zaszczytne drugie miejsce najsympatyczniejszej apteki w Wielkopolsce.