Dlaczego detoksykacja jest drogą do zdrowia?

Przez całe życie nasz organizm styka się z różnego rodzaju substancjami.

Pochodzą one z pożywienia, wody, powietrza. W sposób naturalny wprowadzamy je do naszego ciała. Wraz z niezbędnymi dla życia substancjami białkami, tłuszczami, cukrami, tlenem, witaminami i minerałami przenikają  substancje środowiskowe, metale ciężkie, pestycydy, herbicydy, nawozy. Wątroba jako główny narząd detoksykujący unieszkodliwia je, ale nadmiar ich niestety zostaje w organizmie odłożony. Miejscem gromadzenia się toksyn są stawy, tkanka tłuszczowa, a nie raz niestety też układ nerwowy.

Kosmetyki, środki pielęgnacyjne, które w dobrej wierze stosujemy na naszą skórę, niestety często zawierają nieobojętne dla naszego zdrowia substancje. Pojedyncza aplikacja na skórę nie ma znaczenia, ale wielokrotne stosowanie kosmetyku zawierającego parabeny, środki konserwujące nie jest dla nas obojętna.

Nadmiar leków, przeciwbólowych, przeciwzapalnych, po które tak chętnie chwytamy, również wpływa na metabolizm.

Pasożyty, które wnikają do naszego organizmu, gdy ten jest już osłabiony oraz ich produkty przemiany materii niekorzystnie oddziałują na naszą równowagę wewnętrzną.

Nie można zapomnieć też o stresie, który jest jednym z najsilniejszych czynników obciążających nasz organizm. W czasie stresu uwalniające się hormony powodują skurcz naczyń krwionośnych co skutkuje niedotlenieniem tkanek, zakłóconym metabolizmem mitochondriów (głównych producentów energii w komórkach), a w konsekwencji uczuciem przemęczenia i zakłóconym snem.

Jak pozbyć się toksyn?

Najważniejsze to wyrobić w sobie nawyki:

  • picia wody przynajmniej 2 litry dziennie,
  • pamiętać o oddechu, w stresie jest on często zbyt płytki, niewystarczająco dochodzi wtedy do wymiany gazowej,
  • starać się regularnie wysypiać, a przynajmniej kłaść się spać przed 23,
  • codziennie ćwiczyć,
  • pielęgnować kontakty towarzyskie, śmiać się (naturalna wentylacja płuc i dotlenienie mózgu), tańczyć (dawka sportu)itd,
  • prawidłowe nawyki żywieniowe,
  • przynajmniej raz do roku usuwać pasożyty (np. Para farm, Fresh Green Walnut),
  • w miarę możliwości stosować naturalne kosmetyki.

Po za tym gdy wiemy, iż nasz organizm obciążony jest toksynami, metalami ciężkimi można zastosować Enterosgel.

W trudniejszych przypadkach stosujemy detoksykację kierowaną pod opieką wykwalifikowanego w tym kierunku lekarza.