Mgr farm. Konstancja M. Majewska ukończyła studia na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Łodzi w 1969 roku. Jest specjalistką w zakresie farmacji aptecznej, homeopatii i dietetyki. Ze szczególną wnikliwością zajmuje się homeopatią. Od kwietnia 1990 r. jest właścicielką – wraz z mężem Janem – Apteki „Pod Złotym Lwem” na poznańskim Starym Rynku.

Posiada wiele certyfikatów m. in.: Certyfikat Instytutu BOIRON; Polskiego Towarzystwa Lekarskiego – Sekcji Homotoksykologii; Międzynarodowego Towarzystwa Homotoksykologicznego w Baden-Baden (Niemcy); Międzynarodowego Towarzystwa Isoterapii w zakresie „Badania krwi w ciemnym polu widzenia oraz terapii neuralnej” także posiada Certyfikat ukończenia kursu Izopatii II stopnia (Farmakoakupunktura, Terapia neuralna, Podstawy mikroskopii w ciemnym polu widzenia, Leczenie izopatyczne). Ukończyła wiele kursów doskonalących.

Dr n. farm. Jan Majewski jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Pasjonuje się historią farmacji i losami ludzi z nią związanych. Od 2004 r. pełni funkcję przewodniczącego Zespołu Historii Farmacji PTFarm. Współzałożyciel Muzeum Farmacji w Poznaniu i jego pierwszy kustosz. Z jego inicjatywy ukazał się reprint książki Leonarda Kostrzeńskiego „Materiały do historii aptek wielkopolskich”. Wydał m.in.: książkę o udziale aptekarzy w powstaniu wielkopolskim 1918/19 pt. „Zaopatrzenie medyczno-sanitarne w powstaniu wielkopolskim i udział w nim farmaceutów” (1998 ), jest współautorem poszukiwanych wśród kolekcjonerów pozycji „Od alchemii do farmacji” (wyd. I. – 2000, wyd. II. – 2001), „Ekslibrisy historyków farmacji” (2002), „Święci Kosma i Damian patroni farmacji jako motyw ekslibrisu” (2005). W 2006 r. wydał długo oczekiwane, albumowe opracowanie „Muzea farmacji i zbiory aptekarskie w Polsce” świetnie przygotowane do druku przez Wydawnictwo KONTEKST w Poznaniu. Z pasją śledzi występowanie w muzeach świątyniach i pałacach archetypów „Tańca śmierci” oraz wizerunków św. św. Kosmy i Damiana. Jest inicjatorem sponsorowania przez aptekarzy, właścicieli hurtowni i firm farmaceutycznych wydania bez mała pół setki tomików poezji i książek. Od 2005 do 2010 roku współorganizował Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Łucji Danielewskiej.

Piastuje godność honorowego kustosza Pracowni Mariana Cezarego Abramowicza w Białobłotach, literata zmarłego w marcu 1997 r., zaprzyjaźnionego z farmaceutami. Działa w Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym, w 1992 r. otrzymał zaszczytne wyróżnienie – Medal Ignacego Łukasiewicza a w 2004 r. został Członkiem Honorowym tegoż Towarzystwa.

Dzieci: córka Anna Maria, mgr biologii (UAM) i farmacji (Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), autorka wydanej w Poznaniu (2004 r.) książki: „Zielnik Elizy Orzeszkowej. Nieznany zabytek botaniczny przechowywany w zbiorach PTPN” oraz polsko-białoruskiej edycji (Warszawa-Lida 2005) „O kresowym zielniku Elizy Orzeszkowej”. Kultywuje rodzinne tradycje w aptece „Pod Złotym Lwem”, szczególnie – bazując na pięcioletnim doświadczeniu pedagogicznym – w bezpośredni sposób pomaga cierpiącym w zrozumieniu zasad działania leków, zwłaszcza homeopatycznych. Syn Piotr, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu prowadzi firmę reklamową, ponadto projektuje okładki książek wydawanych przez liczne oficyny, ze szczególnym uwzględnieniem tomów sponsorowanych przez farmaceutów.

  • Siedziba apteki

    ul. Wilczak 12
    61-623 Poznań

  • Telefon

    785-441-866

  • Godziny otwarcia Wilczak

    Poniedziałek – piątek 8.00 – 20.00
    Sobota 9.00 – 14.00
    Niedziela – apteka nieczynna

  • Email

    majewscy@aptekapodzlotymlwem.com.pl